DADD 30 Ağustos 2021 etkinliğimiz Sözcü’de

DADD 30 Ağustos 2021 etkinliğimiz Sözcü’de.

BU SEVGİ HİÇ BİTMEZ

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği üyeleri, geleneksel 30 Ağustos Zafer Bayramı Sevgi Çemberi etkinliğinde bir araya gelerek denize ay-yıldız motifi nakşettiler.

Kısa adı DADD olan Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği, kurulduğu 2017 yılından bu yana sürdürdüğü ulusal günlerde sevgi çemberi oluşturma geleneğini bu 30 Ağustos’ta da değiştirmedi. Fethiye Körfezi’nin eşsiz doğallığında buluşan DADD üyesi denizciler, bu yıl çember yerine, ulusal coşkuya sembolik bir gönderme yapmak üzere ay-yıldız motifi nakşettiler.

29 Ağustos’ta Ece Marina’nın konuğu olarak ağırlanan DADD üyeleri, aynı gün saat 18.30 yapılan brifingin ardından, yemekte buluşan 200 dolayında denizcinin ortak konusu deniz ve elbette 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıldönümünde oluşturulacak sevgi çemberi idi.

30 Ağustos sabahı 09.00 civarında Ece Marina’dan ayrılan tekneler, açıkta ve Körfez’in pek çok yerleşiminden görülecek şekilde sevgi çemberini oluşturmaya başladılar. Kanal 72’den haberleşerek büyük bir düzen içinde ay-yıldız motifini oluşturan 46 teknede bulunan 200 civarındaki denizci, önce saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızı seslendirdi, ardından günün coşkusunu şarkılar ve marşlarla dile getirdi.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR

Cemal Ülgen’in başkanlığı ve İsmail Tümer’in komodorluğuyla gerçekleştirilen sevgi çemberi, karadan da büyük katılımla desteklendi. Vatandaşlar alkışlarla ve bayraklarıyla denizdeki coşkuya eşlik etti. Etkinliğe Fethiye Liman Başkanı Cihan Duman ve Fethiye Sahil Güvenlik Komutanı SG. Binbaşı Erdal Kıreker de eşlik etti. DADD Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Zafer Türkmen, etkinlik sonrasında yaptığı açıklamada, bundan sonra her yıl Fethiye’de aynı etkinliği düzenlemeye devam etmeyi planladıklarını kaydederek, “DADD 30 Ağustos 2021 etkinliğimiz Cemal Ülgen reisimin başkanlığında ve İsmail Tümer reisimin komodorluğunda yapıldı. Rüzgârüstü teknemiz Metin Alkan reisimin Serene 2020 katamaranıydı, rüzgâraltı teknemiz de Ümit Bayoğlu reisimizin Beluga teknesiydi. Ayrıca etkinliğe katılan tüm reislere teşekkürler, yalnız bırakmadılar. Ece Marinadan Nejat ve Burak beylere, liman başkanımıza ve SG komutanımız ve mensuplarına teşekkürü borç biliriz. Zafer Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.