DADDatölye Demirleme-1

 

22 Ekim 2017 – DADDeğitim – Demirleme Eğitimi

 • "Denizlerdeyiz"-Demirleme Eğitimi – 1 (Duyuru) (Mehmet Erem'e teşekkürler)

  DADD bünyesinde, ilk eğitim programımızı “Demirler ve Demirleme” konusunda 22 Ekim Pazar günü gerçekleştireceğiz. Demirleme hemen her denizcinin mutlaka bilmesi gereken konuların başında geliyor. Hepimizin malumu teknelerimiz seyirdeki yaşantılarının büyük kısmını demirde geçiriyor. Başımıza gelen aksiliklerin büyük bölümü ya demir atarken ya da alırken geldiğini düşünerek ilk eğitimi bu konuda vermeyi uygun gördük.

  Bu eğitim programında standart demirleme uygulamalarına ek olarak, demir modelleri ve avantajları, farklı yerlerde ve zeminlerdeki kullanımları ile ileri teknik uygulamalardan bahsedip tekne üzerinde bizzat gerçekleştireceğiz. Bunların içinde çift demirleme, fırtına tedbirleri, tandem uygulamalar ve hatta pratik geçici tonoz düzenekleri gibi uygulamalar yer alacak.

  Demirlemede kullanacağımız düzenekleri (kilitler, fırdöndüler, bosa kancaları, bağlantılar ve halat ile zincirleri) bizzat gösterecek ve uygulamadaki detayları inceleyeceğiz.

  Bundan başka demirleme ile ilgili yaşanabilecek aksilikler ve zor durumlar ile ilgili konuşup, nasıl önlenebileceği ve/veya kurtulabileceği ile ilgili çalışmalar gerçekleştireceğiz.

  Çalışmanın kısa bir bölümü tahta başında teorik olarak gerçekleştirilecek olup, tamama yakını sahada yani güverte ve/veya suda gerçekleştirilecek bir atölye çalışması olarak düşünülmüştür. Bu sebeple katılım kısıtlıdır.

  DADD bünyesinde, özellikle tekne sahiplerine yönelik ileri eğitimlerimiz devam edecek olup, internet sayfamızdan duyurulacaktır.

 • "Denizlerdeyiz"-Demirleme Eğitimi (Kitap) (Mehmet Erem'e teşekkürler)