Hakkımızda

DADD "Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği"
DADD
Denizlerdeyiz
Amatör Denizciler Derneği

Kuruluşumuz:

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği- DADD  26 Mart 2017 tarihinde 57 üyenin katılımıyla kurulmuştur.

İlk Genel Kurulumuzu 23 Nisan 2017 de yaptık ve kurullarımız oluşturarak dernek çalışmalarına başladık.

Derneğin amacı özetle; denize, denizciliğe, su sporlarının özendirilmesine, yaygınlaşmasına ve gelişmesine katkıda bulunmak, halkımıza denizi ve denizciliği sevdirmek, topluma sportif, sosyal ve kültürel hizmetler vermek, üyeler arasında dayanışma sağlamak, bu ilişkileri geliştirmek, yurt içinde, yurt dışında aynı amaçla faaliyette bulunan derneklerle birlikte çalışmak, doğayı ve bilhassa deniz ve sahillerimizi korumak, çevre bilincini yaygınlaştırmak, ortak sorunlara çözüm olanakları araştırmaktır.

Flamamız:

Flama için yaptığımız tasarımlarda üzerinde durduğumuz noktalar: 1-Sade olsun 2-Kullandığımız simgelerin “Hikayesi” olsun ve akılda kalabilsin. 3-Renkler olabildiğince anlamlı olsun. 4-“Yazı” dan olabildiğince kaçınılsın.

Amatör bir yaklaşımla içimizden bunlar geldi: “Çapa” Amatör Denizcileri, denizi ve denizle ilgili her şeyi simgeliyor. “Çapa” biraz daha simgesel düşünülünce “Tekne” oluyor ve “Üçgen” yelken. “Mavi” belli: Deniz. “Üç kenar” var üç tarafı denizle çevrili Türkiye, “Beyaz” umut, girişimcilik ve “Çember” Dünya olunca “Dünya Denizlerine” açılma umudumuz. “Kırmızı” ve “Beyaz” birlikte Bayrağımızın renkleri.

Kısa Adımız:

Dernek kısa adı olan DADD taki harfler Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği nin baş harfleri olsa da, Üç tarafı Denizle çevrili Anadolu muzu çağrıştırır: D (Karadeniz) – A (Anadolu) – D (Ege Denizi) – D(Akdeniz)

DADD Marşı
DADD MARŞI (Nota)