DADDsunum “Atlantik Geçişi”

  03 Aralık 2017 Pazar – Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği “Atlantik Geçişi”
 • "Denizlerdeyiz"-DADDsunum-Atlantik Geçişi(Ekrem İnözü) (Duyuru)

 • "Denizlerdeyiz"-DADDsunum-Atlantik Geçişi(Zafer Türkmen)

  Merhaba reisler, DADD olarak bir MARS (Mediterranean and Atlantic Rally for Sailors) düzenlemesi yapıyoruz ve 2019 yılına bir Akdeniz + Atlantik Geçişi planladık.

  Biliyorsunuzdur her yıl bir ARC(Atlantic Rally for Cruisers) düzenlemesi yapılmakta ve Atlantik geçmek isteyen denizciler Las Palmas dan karşıya toplu geçiş yapmaktalar. ARC ile ilgili ayrıntıları: https://www.worldcruising.com/arc/event.aspx dan takip edebilirsiniz.

  Birkaç yıldır “Neden bizim de bir ARC ımız olmasın” düşüncesi oluşmuştu bende, bu günlere kısmetmiş. Sevgili Ekrem İnözü nün işe destek vermesi ile bir umut oluşu: Türkiye Amatör Denizcilerinin de bir MARS ı olacak.

  Konu ile ilgili olarak Ekrem İnözü dostumuz 03 Aralık 2017 Pazar günü bir MARS sunumu yaptı.

  Her zamanki gibi saat 12:00 gibi toplanmaya başladık ve saat 14:00 de dostumuz Ekrem İnözü, bizlere, Atlantik Geçişi ile ilgili yapılacak hazırlıkların neler olacağına dair bir sunum yaptı. Tayfun Timoçin ve ben bazı katkılarda bulunduk.

  Eninde sonunda bir Atlantik Geçişi yapacağım ve/veya katkım olacak diyen tüm reislerimiz davetlidir demiştik ve 60 kişi toplandık, beklediğimden fazla bir katılım oldu.

  DADD MARS-2019 a katılma düşüncesinde olan 16 reis çıktı.

  Yakında MARS olası rotalarını ve diğer ayrıntıları duyuracağız.

  Çok selam.

  DADD Yönetim Kurulu Adına
  Başkan
  Zafer Türkmen

 • "Denizlerdeyiz"-DADDsunum-Atlantik Geçişi(Ekrem İnözü) (Video)

 • "Denizlerdeyiz"-DADDsunum-Atlantik Geçişi(Soru-Cevap Söyleşi) (Video)