Kuzey Ege-Girit-İstanbul

 

11 Ağustos 2017 – DADDralli Kuzey Ege 2017

 • "Denizlerdeyiz"-DADDralli Kuzey Ege 2017 (Duyuru)

  Kuzey Ege Yat Rallisi

  Herkese merhaba, DADDralli Karadeniz sonrası 7 Ağustos 2017 Pazartesi başlatmayı düşündüğümüz DADDralli Kuzey Ege, zaman yetersizliği nedeniyle, hazırlıklar istenilen düzeyde olamadı.

   

  Bir ralli hazırlamak bir ekip tarafından, yeterli sürede, yoğun çalışmayı; gidilen limanlarda teknelere yer, su, elektrik, yakıt bulunmasından tutun da karadaki transferlere kadar birçok ön hazırlığın yapılmasını gerektiriyor.

   

  DADDralli Kardeniz de, DADDralli Dostları sayesinde, bu konular olabildiğince iyi çözüldü ve keyifli bir gezi yapıldı. Aynı başarıyı Yunan Adalarında göstermek için orada da DADDralli Dostları olması gerekir. Düzenlediğimiz DADDralli Kuzey Ege rotasının bir bölümünde bu çözüldü ancak tamamı için zaman ister. Seneye diyelim.

   

  Ancak kısa sürede yapabildiğimiz bazı hazırlıklarımızı da bu sene denemek ve en azından hazırlanan rota/lar ın  DADD sorumluluğunda olmadan uygulamasını yapmak istiyoruz. Özde, serbest biçimde bir gezi olacak Kuzey Ege Rallisi.

  Şöyle özetlersek:

  1. Yalnızca DADD Üyelerine açık olan bir gezi yapılacak.
  2. Ağustos un 12 si C.tesi günü WIM den yola çıkılacak.
  3. Katılmak isteyen üyelere WIM bir haftalık ücretsiz konaklama sağlamaktadır. Her durumda reisler en az iki gün önceden WIM de olmak ve yapılacak bilgilendirme toplantısına katılmak durumundadırlar.
  4. Rallide kısıtlı bir düzenleme olacak, tekneler aynı tarihte aynı rotada birlikte seyir yaparken, DADD Üyeleri olarak belli bir düzende seyir yapılacak ve ralli komodorunun bilgisi çerçevesinde davranılacak.
  5. Her reis ralli komodoruna önceden bildirmek koşuluyla istediği yerden katılıp ayrılabilecek, istediği yerde istediği kadar konaklayabilecek. Dayanışma açısından arada bir, komodor tarafından belirlenmiş seyir ayaklarında, biraraya gelinecek.
  6. Rota/lar Google Earth kmz dosyası olarak verilecek. Ana rotaya bağlanıp ayrılan yan rotalar da bu dosyada belirtilecek.
  7. Uygun konaklama yerlerinde, adalarda ve anakarada, kültür gezilerinin yapılması düşünülüyor. Gerekli bilgilendirme ralli öncesi yapılacak.
  8. Yinelemekte yarar var: Beraber yapılan seyirler dışında kimse kimseden sorumlu değildir ve her reis kendi kararını kendi verecektir.
  9. Kuzey Ege Yat Rallisi kmz dosyası: http://www.denizlerdeyiz.org/03-Rota/29-Kuzey_Ege-Midilli-Istanbul/29-Kuzey_Ege-Midilli-İstanbul.kmz
  10. Kuzey Ege Yat Rallisi Katılım Formu aşağıdadır.

  Biliyorsunuz, Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği olarak, hedeflerimizden biri de üyeler için ralliler düzenlemek, birlikte olmanın güzelliklerini yaşamak ve örgütlü davranma sayesinde denizci dayanışmasını artırmaktır. Önümüzdeki yıllarda daha çok rallide bir arada olmak dileğiyle.

  Saygılarımızla.

  Zafer TÜRKMEN

  DADD Yönetim Kurulu adına

  Başkan

   

  Kuzey Ege Yat Rallisi Katılım Formu

  (Ralli 12 Ağustos 2017 C.tesi WIM den başlayacak, 14 Ağustos 2017 P.tesi Çanakkale den çıkış yapılacak. 16 Ağustos 2017 Çarşamba Limnos Adası Myrina Limanından Yunanistan a giriş yapılacaktır.)