DADD Ralli, Kabotaj Bayramı’nda Karadeniz’e açılacak

DADD Ralli, Kabotaj Bayramı’nda Karadeniz’e açılacak

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD) tarafından düzenlenen ancak pandemi nedeniyle ara verilen Karadeniz Rallisi için son hazırlıklar tamamlanıyor.

Büyükçekmece’deki Kıyı İstanbul Marina’da toplanmaya başlayan yatçılar 27 Haziran Pazartesi günü açılış partisinde bir araya gelecek. Filo 1 Temmuz Kabotaj Bayramı’nda yola çıkacak.

DADD’ın ilkini 2018 yılında düzenlediği ve gerçekleştirdikleri ralliler arasında en keyiflisi olarak değerlendirilen DADDralli Karadeniz, pandemi nedeniyle verdiği üç yıllık aradan sonra yeniden denize açılıyor.

Büyükçekmece’deki Kıyı İstanbul Marina’da toplanmaya başlayan yatçılar, 27 Haziran Pazartesi günü açılış törenine katılacak. Almanya, İngiltere, Yeni Zelanda, Fransa, Slovenya, Avustralya gibi ülkelerden gelen yabancılar, ev sahibi olan Türk denizcilerle birlikte 20 teknelik bir filo oluşturdu.

1 Temmuz’da Kabotaj Bayramı kutlamaları eşliğinde Kıyı İstanbul Marina’dan ayrılacak olan filo İstanbul Boğazı’ndan geçerek Karadeniz’e açılacak. Rota boyunca belli noktalarda konaklayacak ve liman ziyaretleri yapacak denizciler bu arada durdukları noktalarda çeşitli etkinliklere de katılacak.

İki ay sonra filonun İstanbul’a dönüşü ile tamamlanacak DADDralli Karadeniz’e katılanların ziyaret edecekleri yerler ise şöyle sıralanıyor:

Şile Limanı, Kefken, Ereğli Limanı, Amasra Limanı, Kurucaşile, İnebolu Limanı, Çaylıoğlu, Gerze, Canik, Fatsa, Kumbaşı, Tirebolu Limanı, Beşikdüzü, Faroz, Gündoğdu, Hopa Limanı, Poti Limanı, Yeniay, Görele, Sinop Limanı, Akliman, Çaylıoğlu, Cide, Zonguldak Limanı, Viaport Limanı.

“Liman” olarak tanımlanan yerlerin dışında kalanlar balıkçı barınakları.

Kaynak: TurkSail

Content retrieved from: https://www.turksail.com/genel-haberler/18361-dadd-ralli-kabotaj-bayram-nda-karadeniz-e-ac-lacak.